INSTRUKTORZY

Anna Urbanik

instruktor

Pedagożka, od 8 lat instruktorka form artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się tworzeniem scenografii oraz dekoracji okolicznościowych. Interesuje się malarstwem akrylowym, fotografią artystyczną oraz techniką ,,wire wrapping”.

 

Zajęcia: 

Sztuka plastyczna pow. 10 lat

Oferta skierowana, do tych którzy w przyjaznej atmosferze pragną poznawać nowe techniki, a przede wszystkim utrwalać i rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, dostosowane do indywidualnych zainteresowań i wizji młodych twórców.

Sztuka plastyczna 7-9 lat

W toku zajęć dzieci poznają język plastyki, odkrywają różnorodne techniki plastyczne i narzędzia, eksperymentują w zakresie różnych technik oraz uczą się sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć w formie plastycznej. Uczą się także samodzielnej, wytrwałej i rzetelnej pracy.

Malarstwo pow. 7 lat

Zajęcia skierowane do tych, którzy pragną rozwijać swoje zdolności w dziedzinie malarstwa oraz zdobyć podstawową wiedzę w tym zakresie. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe terminy związane z malarstwem, między innymi: barwa, gama barwna, faktura, kompozycja i perspektywa,światłocień. Poznają różne nurty w malarstwie oraz ich przedstawicieli, proste triki pomocne przy malowaniu między innymi chmur, drzew, zieleni oraz wody. Uczestnicy w trakcie nabywania wiedzy i umiejętności będą dążyć do wykształcenia własnego stylu.

Katarzyna Ossowska

instruktor

Z wykształcenia filozof i florystka. Z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jezioranach związana od 2018 roku. Prowadzi Klub Małego Artysty – zajęcia plastyczne z dziećmi w wieku 5-6 lat. Pasjonatka tańca orientalnego i latino.

 

Zajęcia: 

Klub Małego Artysty

Zajęcia animacyjno-plastyczne dla dzieci w wieku 5 – 6 lat. Uczestnicy poprzez zabawy plastyczne zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi. Wykonają również wiele przedmiotów użytkowych oraz ozdób. Podczas spotkań panuje atmosfera wesołości i optymizmu, aby mali artyści podczas swojej pracy poczuli się jak wielcy twórcy i z chęcią odkrywali nowe techniki plastyczne.

Dawid Łomiak

instruktor

Instruktor form artystycznych od 2 lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach, lecz związany z MOKiem jest już wiele lat. Gitarzysta z kilkuletnim stażem, członek jeziorańskiego zespołu rockowego Niedostępni. Z wykształcenia Ratownik Medyczny. 

 

Zajęcia: 

Gitara akustyczna

Ewa Michalska

instruktor

Absolwentka Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Przez cztery lata uczyła się także gry na fortepianie. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – kierunek Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Studentka Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – kierunek Pedagogika Opiekuńcza z Socjoterapią.

 

Zajęcia: 

Nauka gry na Keyboardzie (piątek)

Zajęcia skierowane są do uczniów w wieku 7-10 lat i odbywają  się w grupach 3-osobowych. Uczestnicy poznają możliwości wykonawcze instrumentów klawiszowych, rozwijając przy tym własne uzdolnienia i zainteresowania. Lekcje prowadzone są na poziomie podstawowym metodą beznutową, która wprowadza ucznia w świat muzyki w sposób prosty, naturalny i bliski jego psychice. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności gry praktycznej. Uczestnicy mają możliwość prezentowania postępów w nauce gry na keyboardzie podczas imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach.

Zbigniew Kalisz

instruktor

 

Zajęcia: 

Nauka gry na keyboardzie (poniedziałek)

Ewelina Banach – Bardońska

instruktor

Z zawodu pedagog, muzyk, instruktorka wokalno-instrumentalna. Z zamiłowania aktorka i podróżniczka. Ukończyłam Wydział Sztuki na UWM w Olszynie. Muzyka jest moją pasja, dlatego też większość swojego życia poświęciłam na kształcenie się w tym kierunku. Swoją pracę traktuję jak sztukę użytkową. Nieustannie doskonale zdobytą wiedzę, którą z radością przekazuję innym. Regularnie uczestniczę w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Wykształcenie pedagogiczne pozwala mi na profesjonalne i indywidualne podejście do praca z dziećmi i młodzieżą co sprawia mi niebywałą przyjemność i satysfakcje. Widoczne efekty i postępy młodych artystów dodają mi skrzydeł.

 

Zajęcia: 

Zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne – zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone są w każdy wtorek od godz. 16.30 do 19:30. Zajęcia w zakresie pracy nad ciekawym repertuarem, zróżnicowanym pod względem: charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej. Praca nad emisją głosu, dykcją, recytacją, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym oraz higieną głosu. Wybieramy piosenki w różnych stylach muzycznych: pop, blues, soul, r&b, gospel, jazz.

Zajęcia odbywają się również z użyciem mikrofonu, na profesjonalnym sprzęcie nagłaśniającym, w warunkach scenicznych, tak, aby zagwarantować jak najlepsze warunki do osiągnięcia swobody scenicznej, oraz potrzebnego doświadczenia na scenie lub estradzie.

Dzięki osiąganiu coraz doskonalszej techniki wokalnej, zajęcia przygotowują do udziału
w różnego rodzaju konkursach piosenki, występach scenicznych, organizowanych festynach. Przygotowujemy do udziału w castingach do programów telewizyjnych, a dla zainteresowanych do egzaminów na wyższe uczelnie muzyczne w zakresie wokalistyki rozrywkowej w kraju i za granicą.

Pracujemy w przyjaznej i miłej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy.

Natalia Pszczółkowska

instruktor tańca

Natalia od najmłodszych lat ambitnie spędzała każdą wolną chwilę. Uczęszczała na zajęcia aktorskie, malarskie a także próbowała swych sił w sporcie. Natomiast rok 2001 przyniósł jej zapał i wypełnił jej serce miłością do tańca aż do dzisiejszego dnia. Przez wiele lat uczyła się nie tylko choreografii ale uczęszczała też na zajęcia Poppingu, B-boyingu czy Latino. W roku 2010 po raz pierwszy uczestniczyła w warsztatach tanecznych z instruktorami zza granicy, min. z Los Angeles, Londynu czy Nowego roku i od tamtej pory stara się uczestniczyć na takich zajęciach regularnie. Oprócz tego często można ją znaleźć na warsztatach z najlepszymi polskimi tancerzami z ekip FNF, FPC i FPC2 dzięki którym zdobywa coraz to nowe umiejętności, wiedzę oraz garść pozytywnej energii i nowych pomysłów. Wśród innych nauczycieli Natalii można wymienić m.in takich tancerzy jak:Tony Tzar, Johny Erasme, Viki Cercek, Sohey Sugihara- niektórzy z nich mieli okazję pracować z wieloma gwiazdami takimi jak Britney Spears czy Janet Jackson. Natalia jest energiczną, zawziętą i bardzo pracowitą osobą, nad własnym progresem i podejściem do tańca pracuje nieustannie. Natalia przez 4 lata uczęszczała do Szkoły Mistrzów Tańca Pavlović gdzie trenowała w zaawansowanej grupie Rafała Kabungwe (finalista programu You Can Dance)

 

Zajęcia: 

HIP-HOP

Najbardziej popularny wśród tancerzy styl. Wykorzystywany najczęściej w takich programach jak You Can Dance czy Got to dance. Charakterystyczną cechą stylu  jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach oraz praca klatką piersiową.Bardzo ważne są w nim izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, ale też płynny i ciągły. Na hip hop składa się bardzo wiele technik, m.in. locking i popping

Senior Latino
Latino Solo

Zajęcia z Latino Solo.

Jerzy Rokicki

instruktor folkloru

Instruktor zespołu folklorystycznego Jezioranie.