INSTRUKTORZY 

Przedstawiamy instruktorów prowadzących zajęcia twórcze w MOK Jeziorany – 2023/2024

JULIA CZABRYCKA

Ukończyła Wydział Sztuki (kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego. W MOK Jeziorany prowadzi pracownię plastyczną.

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży
środy

I grupa 5-7 lat – 16.00
II grupa od 7 lat – 17.00

sala plastyczna

IWONA PARZONKA

 Iwona Parzonka – absolwentka WSP w Olsztynie na wydziale edukacji plastycznej, instruktorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi jako nauczyciel plastyki, instruktor w domu kultury, współpracownik Fundacji Kółko Graniaste działającej na terenie wiejskich świetlic.

Zajęcia plastyczne 
środy

I grupa 5-7 lat – 16.00
II grupa od 7 lat – 17.00

sala plastyczna

 

SANDRA KOZŁOWSKA

 Sandra Kozłowska – 

taniec współczesny – wtorki i czwartki

sala widowiskowa

15.00-15.45  grupa I  –  5-6 lat

16.00-16.45  grupa II –  7-8 lat

 17.00-18.00  grupa III –  9-12 lat

MAGDALENA SIWECKA

 

Karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego i ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Tańcem flamenco zajmuje się od siedemnastu lat. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii. Założycielka i solistka Cafe Cortao Compania Flamenca – największego polskiego zespołu tańczącego flamenco. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim podczas Festiwalu Szalone Dni Muzyki 2013.

Flamenco dla dorosłych
dwa razy w miesiącu w soboty w godz. 11.00-13.00 – terminy spotkań ustalane na bieżąco

sala widowiskowa

 

WOJCIECH DELIGA

Wojciech Deliga – akompaniator, muzyk, instrumentalista, członek kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, a obecnie instruktor – Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Założyciel i instruktor „Warnijsko Kapeli” z Olsztyna i juror w przeglądach folklorystycznych, a także prowadzący warsztaty z zakresu kultury ludowej (specjalista muzyczny z regionu Warmii i Mazur). 

Prowadzi w szkołach audycje z zakresu muzyki i śpiewu tradycyjnego, a także jest konsultantem  muzycznym w zespołach ludowych.

W MOK Jeziorany opiekuje się zespołem „Mali Jezioranie”.

 

 

 

JADWIGA ORZOŁEK-JOŃCZYK

 

z zawodu animator kultury, instruktor tańca ludowego, choreograf, instruktor teatralny, z zamiłowania regionalistka. Popularyzatorka teatru, sztuk rękodzielniczych z wieloletnim doświadczeniem w pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach na stanowisku kierownika. 

Prowadziła zespół dziecięcy tańca ludowego w Jezioranach. Była choreografem ZPiT „Olsztyn” i ZPiT „Ostródzienie”. Współpracowała jako instruktor tańca  z zespołami pieśni i tańca „Kortowo”, „Kętrzyn”, „Warmia” i „Kłobuki”.  Aktywnie propaguje kulturę Warmii i Mazur tworząc autorskie scenariusze widowisk obrzędowych np. „Wesele warmińskie” w Gminie Biskupiec. Realizowała wiele projektów edukacji regionalnej Warmii i Mazur dla dzieci i młodzieży w gminie Dywity. Jest członkiem Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.         

Uhonorowana:

  • odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – 2015
  • doroczną Nagrodą Marszałka Województwa w dziedzinie kultury – 2015.

 

W MOK Jeziorany prowadzi zajęcia z zespołem „Mali Jezioranie”.

 

 

 

PAWEŁ SZYMAŃSKI

Bezkompromisowy tekściarz, autor i wykonawca. Muzyk, grający na gitarze akustycznej, rezofonicznej, dwunastostrunowej oraz na harmonijce ustnej. W jego piosenkach pobrzmiewają dźwięki i nastroje kojarzące się ze sztuką bluesa z najlepszych lat istnienia tego gatunku.
Przeważnie występuje solo lub w małych, akustycznych składach. Lubi pracę z dziećmi i młodzieżą. Angażuje się w różne projekty edukacyjno-artystyczne, w których nie tylko uczy gry na gitarze, ale także tworzenia w zespole.

Gitara
środy i czwartki  – od godz. 15.00
środy: sala muzyczna
czwartki: sala plastyczna

 

CEZARY NOWAKOWSKI

Cezary Nowakowski ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie Filia w Białymstoku w specjalności „prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych”. Od 1992 roku jest nauczycielem w PSM I stopnia w Mrągowie w klasie: fortepian, chór, akompaniament. Jest założycielem i dyrygentem mrągowskiego zespołu wokalnego „Schola Vocale”. Pracuje także w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz wykłada Emisje Głosu i Metodykę Edukacji Artystycznej w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii, wydział zamiejscowy w Kętrzynie. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu Warmii i Mazur, a także poza granicami kraju występując w roli dyrygenta chóru i jako akompaniator. W 2016 roku wyróżniony nagrodą artystyczną m.in. Rady Miejskiej Mrągowa dla Chóru „Schola Vocale” i statuetką „Niezapominajka”  za działalność kulturalną na rzecz miasta Mrągowo.

zajęcia wokalne / nauka gry na keyboardzie / realizacja nagrań

dla dzieci i dorosłych
czwartki  17.30-21.00 – godziny ustalane indywidualnie z instruktorem

sala  muzyczna

 

RYSZARD BORZYMOWSKI

Skrzypek ludowy, samouk z Czerwonki. Gra na skrzypcach od dziecka. Związany był z kilkoma zespołami ludowymi jak np. Warmińska Kuźnia. Obecnie skrzypek, solista i prowadzący zespół muzyczny w Jezioranach. 

 

Nauka gry na skrzypcach
wtorki i piątki 17.00 – 18.00

MAJA ZDUNEK

Utalentowana, młoda skrzypaczka z Barczewa. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w Olstzynie (filia w Dywitach). Obecnie skrzypaczka zespołu muzycznego w Jezioranach i asystentka Ryszarda Borzymowskiego przy nauce gry na skrzypcach w MOK Jeziorany.

Nauka gry na skrzypcach
wtorki i piątki 17.00 – 18.00

EMILIA SULEJ

Utalentowana aktorka, którą mieli Państwo okazję zobaczyć na naszej MOK-owskiej scenie w świetnej komedii „Pani z Panami”. Pani Emilia współpracowała z Teatrem Ulicznym w Olsztynie, Teatrem Bajlandia w Warszawie i Teatrem Maska w Rzeszowie. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie – Filia w Białymstoku. Zagrała w m.in. w serialach „Na Sygnale”, „Barwy Szczęścia” czy „Dziewczyny ze Lwowa” oraz w takich filmach fabularnych jak „Wołyń” czy „Bliscy”.

Zajęcia teatralne
poniedziałki 16.00 – 18.00

Skip to content