MOK JEZIORANY
11-320 Jeziorany

tel. biuro 89 71 81 216
tel. księgowość 89 67 40 800

W strukturze Miejskiego Ośrodka Kultury znajdują się:

• obiekt Miejskiego Ośrodka Kultury
  • 20 świetlic wiejskich
  • program planszowy TVK

DZIAŁALNOŚĆ NIEODPŁATNA

Najistotniejszą – z punktu widzenia zadań statutowych – jest dla nas forma bezpośredniej działalności kulturalnej, polegająca na organizowaniu i współorganizowaniu imprez oraz inicjowaniu amatorskiego ruchu artystycznego w postaci stałych form zajęciowych. Ponadto nasze działania obejmują:

• działalność związaną z administrowaniem obiektu MOK oraz z prowadzeniem przez placówkę działalności gospodarczej,
  • działania podejmowane w ramach administrowania obiektami świetlic wiejskich,
  • działania inwestycyjne oraz administrowanie siecią telewizji kablowej.

W dni powszednie odbywają się tu zajęcia taneczne, plastyczne, malarskie, nauka gry na gitarze i keyboardzie, wokalne oraz próby zespołu folklorystycznego „Jezioranie”. W soboty prowadzone są zajęcia z tańca flamenco dla dorosłych.

Praca instruktorów kultury, oprócz codziennej pracy w ramach stałych form zajęciowych, polega na:

• bezpośrednim udziale w organizacji imprez kulturalnych oraz współpracy w dziedzinie upowszechniania kultury z placówkami oświatowymi z terenu miasta oraz gminy, sekcjami, klubami sportowymi, organizacjami pozarządowymi, zrzeszeniami, a także twórcami i placówkami kulturalnymi,
  • organizowaniu wernisaży i konkursów plastycznych wraz z wystawami pokonkursowymi,
  • inicjowaniu wystaw prac plastycznych, malarstwa, rzeźby, rękodzieła oraz ceramiki,
  • patronacie nad działalnością rękodzielniczą poprzez wystawianie prac twórców na wystawach oraz imprezach rękodzielniczych organizowanych na zewnątrz,
  • przygotowywaniu dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach do udziału w przeglądach, pokazach, konkursach i turniejach,
  • braniu udziału w przeglądach oraz spotkaniach członków zespołu folklorystycznego „Jezioranie”.
  • realizacji programów współpracy z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, których głównym założeniem programowym jest pomoc organizacyjna w trakcie realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć,
  • pozyskiwaniu środków pozabudżetowych na organizację imprez oraz przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych.

DZIAŁALNOŚĆ PŁATNA

Miejski Ośrodek Kultury prowadzi również działalność gospodarczą. Świadczymy usługi polegające na wynajmie sal i pomieszczeń. Odpłatnie wynajmujemy salę wraz z zapleczem kuchennym na organizację imprez okolicznościowych. Ponadto wynajmujemy pomieszczenia w celu organizacji narad, szkoleń, sesji, walnych zgromadzeń, kiermaszy itp.

Zajmujemy się również organizacją imprez okolicznościowych na zlecenie. Wykonujemy usługi transportowe, plastyczne i dekoracyjne. Na zlecenie udźwiękawiamy imprezy studyjne oraz plenerowe. Sieć telewizji kablowej świadczy usługi polegające na emisji ogłoszeń oraz reklam.

Miejski Ośrodek Kultury jest administratorem dwudziestu świetlic, w których porządku pilnują opiekunowie. Świetlice otwierane są w godzinach porannych przed odjazdem dzieci do szkół oraz w godzinach popołudniowych przeznaczonych na wolne spędzanie czasu. Uczestnicy zajęć ze świetlicowymi mają do dyspozycji place zabaw, stoły do tenisa, gry planszowe, artykuły sportowe, zajęcia plastyczne, dyskoteki, ogniska i wiele innych ciekawych rzeczy. Chcąc jeszcze bardziej zrzeszyć jak największą liczbę dzieci i młodzieży, od 2014 roku na świetlice systematycznie przekazujemy zestawy komputerowe z dostępem do internetu. Na świetlicach mile widziani są również dorośli, którzy mogą rzucić swój pomysł zorganizowania czasu wolnego po uzgodnieniu z opiekunem.

Niżej przedstawiamy wykaz administrowanych świetlic.

Lp

Imię i Nazwisko opiekuna