Zapraszamy Państwa z okazji WALENTYNEK do „Małego Kina Warmia” na bezpłatną projekcję filmu pt. „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”.

Proponujemy Państwu wieczór z ambitnym, polskim kinem – opowieść o trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.
Światowa premiera tego obrazu odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności i dwudziestominutową owację na stojąco. Ukoronowaniem sukcesów filmu na najważniejszej imprezie filmowej świata stała się nagroda za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego.

W role głównych bohaterów wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Chodziło mi o związek, który jest jednocześnie rodzajem wojny. Dwie silne, niespokojne indywidualności, zupełnie do siebie niepodobne, niczym dwa przeciwne bieguny. Zula i Wiktor mają inne związki, innych kochanków, mężów i żony, ale zdają sobie sprawę, że niezależnie od wszelkich historycznych i geograficznych perypetii – nigdy już z nikim nie będą tak blisko, jak ze sobą. Nikt ich nigdy nie zrozumie tak głęboko. Jednocześnie, każde z nich jest osobą, z którą to drugie absolutnie być nie może”. Paweł Pawlikowski

Zapraszamy do sali widowiskowej MOK Jeziorany – wtorek, 14.02.2023, godz. 19.00.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Na miejscu słodki poczęstunek. ?☕️???☕️??

Skip to content