13 maja 2023 po raz drugi w naszym mieście odbędzie się wydarzenie będące częścią Międzynarodowej Nocy Muzeów. Wyśpijcie się, odpocznijcie w dzień i przygotujcie się na długie i niecodzienne nocne przeżycia kulturalne! Tym razem zaczniemy chwilkę wcześniej, a skończymy jeszcze później niż poprzednio.
Tchnijmy życie w tę wyjątkową noc!
Podobnie jak rok temu, zapraszamy Was na długi spacer do 5 miejsc zaznaczonych na naszej plakatowej mapie Jezioran.
Pomiędzy kolejnymi atrakcjami będzie czas na przejście i ewentualną kawę czy przekąskę w Galerii Vita Warmia na rynku staromiejskim (Placu Jedności Narodowej).
Tym razem rozpoczniemy kameralnym koncertem gitarowym w sali widowiskowej MOK-u, a skończymy również muzycznie (choć w zupełnie innym, elektryczno-performatywnym charakterze) w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Mickiewicza.
Wstęp na wszystkie atrakcje tej nocy jest wolny!
Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach, ale oczywiście serdecznie do tego zachęcamy! To może być jedyna okazja we wszechświecie.

Oczywiście jesteśmy otwarci na osoby w każdym wieku, jednak w przypadku chęci samodzielnego udziału w wydarzeniu młodzieży (od 12 roku życia), ze względu na późne godziny nocne, prosimy o wyrażenie stosownej zgody rodzica/opiekuna. Wzór do pobrania i wypełnienia: ZGODA RODZICA/OPIEKUNA
Wypełnioną zgodę będzie należało przekazać pracownikowi MOK Jeziorany w dniu wydarzenia lub w momencie przybycia dziecka na wydarzenie.

Podobnie jak w zeszłym roku, postaramy się zaproponować Wam coś, czego nie doświadczacie na co dzień, a wszystko to w otoczeniu cichej, majowej nocy
.
Program wydarzenia:
19:00-19:45 Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach – koncert gitarowy Warmia Swing Duo
19:00-21:00 Wejście na zabytkową wieżę straży pożarnej przy asyście i asekuracji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wójtówku
20:29 (o zachodzie słońca) – 21:29 Budynek starej mleczarni (ul. Kopernika, wejście od strony parkingu przy Rossmannie, obok sklepu motoryzacyjnego) – RODNIK. Sztuki alternatywne: światło i cień – przekrojowa wystawa prac uczestników projektu – sztuki wizualne – taniec – performance
21:00-21:30 oraz 21:30-22:00 (2 tury po pół godziny) – Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach – zwiedzanie zabytkowej kaplicy w świetle lampionów (uwaga: mile widziane będą własne lampiony, latarenki i inne podręczne źródła światła z charakterem)
22:30-23:15 Poczekalnia dawnego dworca PKP w Jezioranach – premiera filmu dokumentalnego „Jeziorany. Codzienność niecodzienna” stworzonego przez Warmiński Targ Artystyczny
23:30-00:30 Poczekalnia dawnego dworca PKP w Jezioranach – „Stacyjka” na stacji – projekcja 9. odcinka serialu „Stacyjka” kręconego m.in. w Jezioranach. W materiale filmowym możliwość zobaczenia ostatnich pociągów, jakie kiedykolwiek przejechały przez Jeziorany.
01:00-01:30 Dawny kościół ewangelicki (obecnie kościół św. Jadwigi), ul. Mickiewicza – Versorium – performance sonokinetyczny – Jarek Kordaczuk: muzyka/prąd/monoctone, Izabela Kościesza – ruch
19:00-00:00 Galeria Vita Warmia – kawa herbata, słodkości, pamiątki z Jezioran
Zapraszamy!!!