Zapraszamy Państwa na spektakl  „Letnie małżeństwo – mezalians współczesny” – monodram w wykonaniu Marty Andrzejczyk, stworzony w oparciu o autentyczną historię.
Reżyseria: Przemek Wiśniewski
Scenariusz: Agnieszka Kochanowska na podstawie pamiętnika Marty Andrzejczyk
Muzyka: Czesław Mozil

„W naszej Polsce – znanej z gazet, jako kraj wyzwolonych, inteligentnych, ambitnych i zdolnych ludzi, gnębionych przez kiepskie rządy zaściankowych polityków – istnieją miejsca, których wcale nie chcemy oglądać. Których absurdalność, koślawość i głupota nie pasuje do obrazu kraju, w którym chcemy żyć. W które nie chcemy wierzyć i odkładamy je do lamusa historii, jako zjawiska dawno już nieistniejące.
A jednak pewne rzeczy cały czas się zdarzają i dla poszczególnych ludzi stają się ich całym życiem. Zdarzają się na przykład w warmińsko-mazurskim. Kaśka – kurpianka mazurska opowiada swoją historię siedmiotygodniowego małżeństwa ze szlachcicem. Mezalians współczesny z historią i histerią w tle w jednym akcie.
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń czasem jest, a czasem nie jest przypadkowe. Jeśli myślisz, że to o tobie, to na pewno masz rację. Jeśli myślisz, że to nie o tobie, to obyś miał rację…” Agnieszka Kochanowska

Wstęp wolny.

 

 

 

Skip to content