Zapraszamy Państwa w jesienną podróż w piękną muzyczną przestrzeń. Naszym przewodnikiem po gatunkach muzycznych od folku po bluesa będzie zespół „Zdążyć przed Północą”.

Grupa była prezentowana w Polskim Radiu oraz na wielu scenach muzycznych w całym kraju. Ma w dorobku artystycznym programy z różnych dziedzin oraz wiele płyt i albumów. Jest wielokrotną laureatką nagród, m.in. GRAND PRIX – I Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie BRYLANTY 44 pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Honorowy patronat nad nowym albumem „Jak wiatr” objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Zdążyć przed Północą” tworzą profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i scenicznym: Grzegorz Radtke– autor tekstów, kompozytor i wokalista, grający na gitarze i harmonijce ustnej, Mariusz Wilke – gitarzysta, kompozytor i producent, Tomasz Wiczyński – kontrabasista, kompozytor i aranżer oraz Piotr Chrapkowski – instrumenty klawiszowe, klarnet, saksofon.

Grzegorz Radtke
Wokalista, autor tekstów, kompozytor i aranżer,  gitarzysta grający również na harmonijce ustnej. Jako lider zespołu „Późne Popołudnie” nagrał dwie płyty: pt. „Zamieć wolnych dni” – 2011/2012 r. i „Świt” – 2013/2014 r. Wydał również autorski tomik poezji zatytułowany „Widoczność przestrzenna”. Grzegorz Radtke prezentował swoją twórczość w programie III Polskiego Radia w programie Piotra Barona – „Trzy wymiary gitary”. Brał udział w wielu Festiwalach m.in. „Bieszczadzkie Anioły”, Festiwal Piosenki Turystycznej „Bazuna”, gdzie otrzymał wyróżnienie. Jako wnikliwy obserwator rzeczywistości i zakamarków ludzkiej duszy, w swojej twórczości Grzegorz opisuje zwykłe ludzkie sprawy, u podłoża których leży głęboki humanizm. Teksty piosenek Grzegorza są próbą opisania stanu ludzkich emocji, uczuć, tęsknot i pragnień, które znane są każdemu z nas –  zmierzających się z trudami codziennej, ludzkiej egzystencji.

 Mariusz Wilke
 Niezastąpiony muzyk sesyjny, znakomity gitarzysta, kompozytor i aranżer. W trakcie swojej kariery artystycznej współpracował z takimi zespołami jak: „Słodki Całus od Buby”. Obecnie jest również gitarzystą znanego na polskich scenach „krainy łagodności” zespołu „Bez Jacka”.  Na co dzień właściciel Studia Nagrań 33, realizator nagrań i reżyser dźwięku. W swoich długoletnich doświadczeniach artystycznych Mariusz Wilke ma na swoim koncie wiele realizacji płytowych (m.in. z Krzysztofem Myszkowskim ze Starego Dobrego Małżeństwa) zarówno jako muzyk sesyjny oraz jako realizator i producent wielu wydawnictw płytowych.

 Tomasz Wiczyński
Kontrabasista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przez wiele lat muzyk Państwowej Filharmonii i Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Jako muzyk orkiestrowy współpracował z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Sinfonia Nordica w Gdyni. Współzałożyciel i kierownik artystyczny „Gdańskiego Kwartetu Kontrabasowego”, z którym odbył szereg tras koncertowych w kraju i za granicą. Wraz z Gdańskim Kwartetem Kontrabasowym nagrał i wydał płytę CD pt. „Four Faces of Basses”, która prezentuje muzykę od renesansu do Beatlesów w aranżacji na cztery kontrabasy. Nauczyciel kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Tomasz Wiczyński ma również na swoim koncie współpracę z innymi artystami m.in. z Kabaretem DKD ze Słupska (płyta pt. „Kupić, czy nie kupić”), gdańskim bardem – Tomaszem Olszewskim (płyta pt. „Odbijany”), oraz akordeonistą Pawłem Nowakiem, z którym współtworzył zespół „Klezmoret Trio”. Jest również menadżerem i animatorem kultury. W 2008 roku zainicjował festiwal pn. „Pomorskie Dni Kontrabasowe”, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem.

 Piotr Chrapkowski
Multiinstrumentalista, znakomity pianista, klarnecista i saksofonista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w specjalności klarnet. Kompozytor, aranżer i muzyk sesyjny. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc zajęcia z wokalistami, zespołami wokalnymi oraz wokalno-instrumentalnymi. Piotr Chrapkowski jest również realizatorem dźwięku i producentem muzycznym. Wszechstronnie uzdolniony muzyk, znany przede wszystkim ze współpracy z zespołem „Leszcze”.

Skip to content