Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy podczas Dożynek Gminno-Parafialnych. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji muzycznych i konkursowych. Na dzieci czekają dmuchańce, zabawy ruchowe, bańki XXL, balonowe zoo i wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół JOKER.

Zachęcamy także do udziału w dożynkowych konkursach:

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Przygotowanie wieńca dożynkowego to tradycja wielopokoleniowa i podtrzymywana od lat w naszej gminie. Zachęcamy do przygotowania i zaprezentowania wieńców podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Amfiteatrze Miejskim w  Jezioranach. Laureaci najpiękniejszego wieńca w naszej gminie będą reprezentować nas w konkursie wojewódzkim, którego rozstrzygnięcie nastąpi 19 września podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich w Olsztynku. Kryteria oceny wieńca na dożynkach w Jezioranach będą analogiczne jak w regulaminie konkursu wojewódzkiego – zachęcamy do zapoznania się z tym regulaminem przed przystąpieniem do pracy twórczej. Zgłoszenia udziału przyjmujemy do 2 września do godz. 14.00. Wieńce prosimy przynieść do kościoła w dniu Dożynek, czyli 3 września
do godz. 12.00. 
Karta Zgłoszeniowa do pobrania.

Konkursy kulinarne

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jeziorany do udziału w konkursach kulinarnych w kategoriach:

dożynkowa zupa

2 litry w garnuszku do podgrzania plus ewentualne dodatki jak grzanki, szczypiorek, starty ser. Ewentualnie wskazówki w karcie zgłoszeniowej dotyczące podania zupy na talerzu.

wariacje pierogowe

lato zamknięte w słoiku

UWAGA! Jedna osoba zgłaszająca może wziąć udział w konkursie kulinarnym w jednej, dwóch lub trzech kategoriach – jedna zupa (2l), jedna porcja pierogów (10 szt.) i maksymalnie 3 słoiki/3 różne przetwory.

Wyroby prosimy dostarczyć w dniu Dożynek Gminno-Parafialnych w Jezioranach 3 września w godz. 12.00-13.00 do Amfiteatru Miejskiego na specjalnie przygotowane stoisko. Zgłoszone wyroby będą oceniane w trakcie trwania wydarzenia przez Komisję Konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na scenie. Karta Zgłoszeniowa do pobrania.

Konkurs na najładniejszy bukiet polnych kwiatów

W tym roku zapraszamy do udziału w zupełnie nowym konkursie. Tym razem zachęcamy Państwa do spaceru po warmińskich łąkach i stworzenia bukietu z polnych kwiatów. Może to być bukiet z kwiatów świeżych, suszonych lub mieszany. Jedna osoba może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 bukiety. Z niecierpliwością czekamy na efekt Państwa pracy. Karta Zgłoszeniowa do pobrania. Będzie również możliwość wypełnienia karty na miejscu.

Gotowe bukiety prosimy dostarczyć do Amfiteatru Miejskiego w dniu Dożynek, czyli 3 września w godz. 12.00-13.00.

Konkurs na SuperPlon

Każdy z nas pieczołowicie dba o zasiane i posadzone warzywa i owoce. Zdarza się, że zebrane plony zaskakują nas swoją ilością, dorodnością, kształtem czy kolorem. Zachęcamy Państwa do pochwalenia się takimi plonami podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Jezioranach na specjalnie przygotowanym stoisku. Plony prosimy dostarczyć w dniu Dożynek, 3 września w godz. 12.00-13.00 do Amfiteatru Miejskiego w Jezioranach wraz z uzupełnioną Kartą Zgłoszeniową . Będzie również możliwość wypełnienia karty na miejscu.  Zgłoszone w konkursie „SuperPlony” będą oceniane w trakcie trwania wydarzenia przez Komisję Konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na scenie.

Zabawy dożynkowe

Dożynki Gminno-Parafialne to doskonała okazja do wspólnej zabawy, dlatego podczas ich obchodów zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jeziorany do udziału w zabawach dożynkowych – 3 września  w godz. 14.00-16.00.  Zabawy i konkursy na scenie Amfiteatru Miejskiego poprowadzi Zbigniew Czabrycki.

Na uczestników wszystkich konkurencji czekają atrakcyjne nagrody!

Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Prosimy pobrać i uzupełnić fomularze zgłoszeniowe: konkurs na wieniec dożynkowy, konkurs kulinarny, konkurs na bukiet z polnych kwiatów, konkurs SuperPlon   lub odebrać wydrukowane formularze w MOK Jeziorany w godzinach 8.00-15.00 (poniedziałek-piątek). W przypadku konkursu na bukiet z polnych kwiatów i SuperPlon można wypełnić kartę w momencie dostarczenia bukietów/plonów do Amfiteatru.

Opisy konkursów do pobrania.

Skip to content