ŚWIETLICA WIEJSKA W POTRYTACH

Adres:

Potryty 26
11-320 Jeziorany

Opiekun świetlicy:

Jolanta Górecka

 

POTRYTY ZAPRASZAJĄ

codziennie przed odjazdami dzieci do szkół
od pon. do pt. w godz. 16:00 – 18:00

 

WYNAJEM

1) imprezy okolicznościowe, wesela – 300,00 zł.
2) imprezy okolicznościowe, dyskoteki, zabawy – 150,00 zł.
3) wynajem godzinowy (szkolenia, zebrania, pokazy, prezentacje) – 50,00 zł/godz.
4) podłączenie chłodni zewnętrznej do sieci elektrycznej – 50,00 zł/dobę

W  Y  D  A  R  Z  E  N  I  A

GRUPA ZABAWOWA W POTRYTACH

11 października 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Potrytach powstała jako pierwsza w gminie Grupa Zabawowa. 
Grupy Zabawowe organizowane są w miejscach, gdzie dzieci mogą bawić się bezpiecznie: 
w świetlicy wiejskiej, salce parafialnej, domu kultury czy bibliotece. Raz w tygodniu specjalnie przeszkolona Animatorka lub Animator, prowadzi zajęcia, podczas których pokazuje, jak pomagać dzieciom w rozwoju, bawiąc się i spędzając z nimi czas. Animatorkami Grupy w Potrytach są Panie Jolanta Górecka i Ewelina Banach-Bardońska

Grupy Zabawowe to doskonały sposób wspierania rozwoju najmłodszych dzieci. Szczególnie, kiedy dziecko jest za małe, by pójść do przedszkola, albo, kiedy w okolicy nie ma takiej placówki. Systematyczne spotkania matek i dzieci pozwalają też kobietom rozwijać własne umiejętności organizacyjne i społeczne.

Grupy Zabawowe rozwijają także umiejętności społeczne dorosłych. Rodzice aktywnie uczestniczą w zajęciach – wspólnie z Animatorką lub Animatorem opracowują zasady funkcjonowania Grupy, program pracy z dziećmi, harmonogram zajęć, mogą też proponować i prowadzić zabawy z dziećmi. Nawiązują przyjazne kontakty z innymi rodzicami, wspomagają się wzajemnie i wymieniają doświadczenia.

Animatorkami Grupy w Potrytach są Panie Jolanta Górecka i Ewelina Banach-Bardońska. W pierwszym spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel współpracującej Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego z Warszawy Pan Dominik Kmita.

Przedstawiamy klika fotek z pierwszego spotkania.

Skip to content