Zapraszamy Państwa do Jezioran na wielkie święto folkloru – XXXVI Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych Warmii i Mazur.

12 i 13 czerwca w Amfiteatrze Miejskim zagrają, zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe i soliści  z  Bartoszyc, Biskupca, Czerwonki, Dźwierzut, Jezioran, Kozłowa, Orzysza, Sępopola, Kowal Oleckich, Ostródy, Reszla, Barczewa, Młynar, Lidzbarka Warmińskiego i Ełku.

W drugim dniu Przeglądu odwiedzą nas także artyści biorący udział w prowadzonym przez Radio Olsztyn konkursie „Jawor – u źródeł kultury”. Finaliści tych regionalnych elimancji pojadą na „jaworowy” finał do Kielc.

Będzie również okazja kupienia rękodzieła i lokalnych produktów spożywczych oraz udziału w warsztatach rękodzielniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasze pierwsze jeziorańskie wydarzenie kulturalne po lockdownie spędzimy na ludowo i z przutupem!