W ramach tygodnia Cittaslow w Miejskim Ośrodku Kultury miały miejsce następujące wydarzenia:
Dnia 2016-09-18 w godzinach 14:00-18:00 odbył się rodzinny rajd edukacyjny (wycieczka rowerowa z Jezioran do Wipsowa).
Uczestnicy rajdu poznali ścieżkę edukacyjną w Nadleśnictwie Wipsowo, gdzie odbyło się ognisko. Po odpoczynku rowerzyści wrócili do Jezioran trasą prowadzącą przez Zerbuń.

Od poniedziałku do piątku odbył się szereg otwartych warsztatów (warsztaty malarskie, rękodzielnicze, fotograficzne, gitarowe, wokalne). Tematyka warsztatów związana był z ideą Cittaslow.

Czwartkowy dzień z Cittaslow przyniósł sporo wrażeń uczestnikom Gry Miejskiej pt. ,,Dawno temu… w Jezioranach”.Gracze musieli rozwiązać szereg zagadek oraz wykonać zadania, których celem było przybliżenie uczestnikom historia miasta, jego plan, ciekawostki i nieznane miejsca.

Z okazji włączenia Jezioran do sieci Cittaslow Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach otrzymał  od Gminy stojak rowerowy. Tym bardziej zachęcamy do używania rowerów, jako środków lokomocji i zapraszamy do odwiedzania naszej placówki oraz korzystania z oferty zajęć MOK.