W marcu zapraszamy serdecznie na występ niezwykłego trio: Magda Siwecka, Tomasz Skłodowski i Borja Soto. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MOK Jeziorany – 11 marca o godz. 19.00.
Wstęp wolny.
Magdalena Siwecka (taniec)
Karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego i ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Tańcem flamenco zajmuje się od ponad 20 lat. Kształciła się w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo, Yasaray Rodriguez, czy Manuel Betanzos. Założycielka, solistka i choreograf Café Cortao Compañía Flamenca – polskiego zespołu tańczącego flamenco. Inicjatorka i główna tancerka polskiego projektu z udziałem muzyków z zagranicy Proyecto Flamenco. Corazón y alma. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Nauczycielka tańca flamenco w Szkole Tańca Riviera w Warszawie, a także w naszym ośrodku kultury.
 
Borja Soto (śpiew)
to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspiration Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider zespołu Los Duendes, w którym, oprócz śpiewu, zajmuje się tworzeniem utworów i tekstów.
 
Tomasz Skłodowski (gitara flamenco)
Znakomity gitarzysta flamenco, jeden z najlepszych akompaniatorów do tańca flamenco. Swój warsztat muzyczny rozwijał zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii. Współzałożyciel zespołu Café Cortao el Grupo Flamenco, Stowarzyszenia Miłośników Kultury Śródziemnomorskiej MEDITERALMA oraz twórca projektu „Na PRAGiE po flamenco”. Niezwykle twórczy aranżer, kompozytor. Współpracuje ze Szkołą Tańca Riviera, gdzie akompaniuje podczas lekcji tańca flamenco.
Skip to content