Serdecznie zapraszamy na monodram w wykonaniu Michała Felczaka „Stopklatka”. Prezentacja spektaklu, początkowo zaplanowana na Święto Jezioran 14 sierpnia 2021, nie mogła ostatecznie się odbyć, ze względu na chwilową niedyspozycję aktora. Spektakl postanowiliśmy więc przesunąć na jeziorańską edycję Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow!

Autorką scenariusza Stopklatki jest Malina Prześluga – dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, związana z Teatrem Animacji w Poznaniu. Bohaterem spektaklu jest Wojtek, młody chłopak, który miał marzenia, rodzinę, dziewczynę i cele. Skoczył to wody na główkę, co ma teraz? Na pewno świadomość swojego życia po wypadku.

Główną – i zarazem jedyną – rolę w spektaklu zagra Michał Felczak, urodzony w 1994 roku w Turku. Aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olszynie (2019). Od 2018 roku związany z Teatrem Kamienica w Warszawie. Laureat wyróżnień i prestiżowych nagród teatralnych w Polsce i Rosji.

Monodram Stopklatka zagości w Jezioranach w ramach działania „Teatr im. Stefana Jaracza w drodze”, będącego elementem ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, uruchomionego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

„Stopklatkę” będzie można zobaczyć w sali widowiskowej jeziorańskiego MOK-u w niedzielę 26 września 2021 o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skip to content