Magdalena Grzebałkowska w Jezioranach!!
Wraz z Teatrem Jaracza w Olsztynie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Jezioranach serdecznie zapraszamy na spotkanie ze słynną reporterką i autorką książek, które odbędzie się w jeziorańskim MOK-u w piątek 5 listopada!
Z Magdaleną Grzebałkowską rozmawiać będzie reporter Włodzimierz Nowak, a fragmenty książki „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” przeczyta dla Państwa aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Aleksandra Kolan.
Magdalena Grzebałkowska, reporterka, wielokrotnie nagradzana za swoje reportaże. Pisarka, autorka głośnej biografii Tomasza i Zdzisława Beksińskich – „Beksińscy. Portret podwójny” oraz książki o Krzysztofie Komedzie. Za książkę „1945. Wojna i pokój” została nominowana do Nagrody Literackiej Nike.
Włodzimierz Nowak, reporter, autor „Obwodu głowy”, „Serca narodu koło przystanku”, „Niemca. Wszystkich ucieczek Zygfryda”. Przez kilka lat kierował magazynem reporterów „Duży Format”. Finalista Nike. Laureat niemieckiej Nagrody Kulturalnej im. George Dehio, W Teatrze Jaracza w Olsztynie prowadzi Studium Reportażu.
Wydarzenie w Jezioranach odbędzie się w ramach działania „Teatr im. Stefana Jaracza w drodze”, będącego elementem ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, uruchomionego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.
Skip to content