Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne z masą pozytywnej, slowlife’owej energii!
Motywem przewodnim będzie ślimak Cittaslow, który będzie pretekstem nie tylko do twórczej, artystycznej zabawy, ale i do dyskusji o życiu w miastach spokojnego życia.
Podczas warsztatów porozmawiamy też o tym, dlaczego warto rozważyć zaszczepienie się przeciw koronawirusowi i w jaki sposób nasze życie może dzięki temu wrócić do bycia bardziej slow. Jeśli tylko pozwoli na to pogoda, warsztaty odbędą się w plenerze – na rynku w Jezioranach.
Podczas warsztatów nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu Pamiątka promująca gminę Jeziorany, ogłoszonego jeszcze w grudniu 2020 r. Konkurs wyrósł z pytań, które zrodziły się w głowach pracowników jeziorańskiego MOK-u w czasie pandemii: Gdy skończy się lockdown, zawitają do nas goście z całej Polski, a być może nawet i ze świata – z czym będzie im się kojarzyć nasza warmińska gmina? Jaką pamiątkę mogliby zabrać ze sobą do domu?
Postanowiliśmy więc poszukać odpowiedzi na te pytania wspólnie z osobami zamieszkującymi i odwiedzającymi gminę Jeziorany. Zadaniem konkursowym było stworzenie pamiątki z gminy Jeziorany w niemal dowolnej formie: gotowego prototypu lub projektu – odręcznego czy też komputerowego. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe, a ich pamiątki będą mogły stać się jeziorańską wizytówką.
„Ekologiczne, ślimakowe warsztaty plastyczne ze szczepionkami w tle” są częścią jeziorańskiej edycji Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow.
Skip to content