Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż 30 kwietnia po raz kolejny otworzymy dla Państwa wrota dawnego kościoła ewangelickiego w Jezioranach, aby w jego wnętrzu ugościć Państwa muzyką kameralną na żywo.

Do Jezioran, nie pierwszy już raz (i z pewnością nie ostatni) zawita olsztyński zespół Pro Musica Antiqua. Grupa profesjonalnych muzyków, związanych z filharmoniami i uczelniami muzycznymi w naszym kraju, dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.

Tradycyjnie już, w Jezioranach zespół zaprezentuje repertuar przekrojowy – od baroku do współczesności.

Tegoroczny skład zespołu to:
Flet – Leszek Szarzyński – który również poprowadzi koncert
Skrzypce – Monika Dondalska,
Wiolonczela – Paweł Panasiuk,
Fortepian – Agnieszka Panasiuk,
oraz Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopranistka, której nieziemski śpiew każdorazowo wywołuje u słuchaczy zachwyt podczas jeziorańskich (choć z pewnością nie tylko tutejszych) koncertów.

Serdecznie zapraszamy nie tylko melomanów, ale i osoby ciekawe wszelkich doznań muzyczno-artystycznych!

Gdzie? Dawny kościół ewangelicki przy ul. Mickiewicza w Jezioranach (obecnie kościół św. Jadwigi)
Kiedy? Sobota, 30 kwietnia 2022, godz. 19:00.
Wstęp wolny!

 

Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz patronatem burmistrza Jezioran Macieja Leszczyńskiego i jest częścią projektu „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”, realizowanego przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Skip to content