Piękna i długa majówka  za nami, zatem z pewnością macie siłę na nocne wędrówki z kulturą. Już za kilka dni, 11 maja zapraszamy na trzecią edycję jeziorańskiej Nocy Muzeów.

Dzięki zaangażowaniu Warmińskiego Targu Artystycznego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Jezioranach, Galerii Vita Warmia oraz Parafii świętego Bartłomieja Apostoła w Jezioranach spotykamy się aż w 6 miejscach!

1. Zaczynamy od wizyty w gościnnych progach szkoły na ulicy Mickiewicza. Pani Dyrektor Kinga Tomaszewska zaprasza na PRL Party czyli powrót do czasów, których już wielu z Was nie pamięta. Czeka tam na Was interaktywna wystawa sentymentalna.

2. Drugi punkt kulturalny na naszej mapie to wystawa „Ikar z Warmii”. Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawą postacią Ferdinanda Schulza – konstruktora lotniczego, lotnika i szybownika, urodzonego pod koniec XIX w. w Piszewie. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Miasta Malbork, a przyjechała do Polski z Muzeum Prus Wschodnich w Lüneburgu.

3.  „Biegnijmy w noc” to kolejna atrakcja, tym razem muzyczna. Zapraszamy na koncert znanego już Wam Apolinarego Polka (gitara, śpiew). Po raz pierwszy spotkamy się na plenerowym wydarzeniu kulturalnym na terenie Parku Miejskiego w Jezioranach – za budynkiem ośrodka zdrowia przy ul. Kajki. W razie brzydkiej pogody koncert zostanie przeniesiony do dawnego kościoła ewangelickiego. Informację o ewentualnej zmianie zamieścimy na naszym profilu FB.

4. Tradycyjnie, już po raz trzeci spotkamy się w dawnej mleczarni na przeglądzie sztuki alternatywnej RODNIK – czyli z dystansem, nie do pary, pod prąd. W tym roku tematem przewodnim wystawy jest SEN – nieuchwytna granica między światem rzeczywistym i nierzeczywistym.

5. Stowarzyszenie Kultury Średniowiecza „Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn” uświetni swoim pokazem walk rycerskich piąty punkt programu jeziorańskiej Nocy Muzeów. Podczas pokazu na Placu Jedności Narodowej (przy Galerii Vita Warmia) zobaczycie m.in. przedstawienie średniowiecznego sądu bożego.

6. I ostatni punkt programu – spotkanie w Bibliotece Miejskiej. Warmiński Targ Artystyczny przygotowały dla Was tajemniczy event pt. „Szepty Miasta” – jeziorańskie legendy.

ZAPRASZAMY!

Wstęp bezpłatny.

Skip to content