Po raz piewrszy w naszym mieście odbędzie się wydarzenie będące częścią Międzynarodowej Nocy Muzeów. Tego nie można przegapić! Odpocznijcie w dzień i przygotujcie się na długie nocne przeżycia kulturalne.
Zapraszamy Was na długi nocny spacer do 5 miejsc zaznaczonych na naszej plakatowej mapie Jezioran. Pomiędzy kolejnymi atrakcjami będzie czas na przejście i ewentualną kawę w Galerii Vita Warmia na Placu Jedności Narodowej. Rozpoczynamy od wejścia na chór w kościele Św. Bartłomieja Apostoła, a kończymy w budynku starej mleczarni (wejście od strony parkingu przy Rossmannie, obok sklepu motoryzacyjnego).
W przypadku chęci samodzielnego udziału w wydarzeniu młodzieży (od 12 roku życia), ze względu na późne godziny nocne, prosimy o wyrażenie stosownej zgody rodzica/opiekuna – do pobrania ZGODA RODZICA/OPIEKUNA. Prosimy o przekazanie podpisanej zgody pracownikowi MOK Jeziorany w dniu wydarzenia lub w momencie przybycia dziecka na wydarzenie.
Wstęp wolny!

Otworzymy dla Was kilka niedostępnych na co dzień miejsc.
 Opowiemy o historii Jezioran.
 Pokażemy dorobek artystyczny utalentowanych licealistów.
 Zagramy i zaśpiewamy w dawnym kościele ewangelickim.
 Pokażemy alternatywne, „nocne” prace kilkunastu artystów m.in. plastyków, grafików, fotografów, tancerek, muzyków, ceramików i aktorów.
Program wydarzenia:
19.30-20.00  Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Jezioranach
wejście na chór, prezentacja organów kościelnych – Sławomir Teresiński
20.15-21.15  Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach
wystawa prac uczniów i absolwentów Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie
zwiedzanie zabytkowej wieży strażackiej (przy asyście strażaków z OSP Derc)
21.30-22.45  Piwnice zamkowe pod Urzędem Miejskim
opowieść pt. „Jeziorany. Historia [nie]znana” – Grzegorz „Pepe” Pepłowski
wejście do dawnego  lochu zamkowego (przy asyście strażaków z OSP Derc)
23.00-23.45  Dawny kościół ewangelicki (obecnie kościół Św. Jadwigi przy ul. Mickiewicza)
Arie i pieśni – koncert kameralny
Magdalena Rydel – sopran i Cezary Nowakowski – fisharmonia i fortepian