Letnie „odmrażanie” kultury rozpoczynamy koncertem muzyki poważnej w wykonaniu Bartka Wąsika i Michała Pepola. Wielu mieszkańców Jezioran pamięta tych artystów z wakacyjnych muzycznych spotkań w agroturystyce Fajne Miejsce oraz z zeszłorocznego koncertu w kościele poewangelickim w Jezioranach. Tym razem chcielibyśmy Państwa zaprosić  do malowniczo położonego kościoła św. Rocha w Tłokowie, który tego wieczoru stanie się tłem dla muzyki Karola Szymanowskiego oraz autorskich opracowań utworów ludowych duetu „Dwóchgłos”.

Zachęcamy do zapoznania się z dorobkiem artystycznym Michała i Bartka oraz do zanurzenia się w wykreowanym przez nich świecie dźwięków i emocji.

Uwaga: w związku z zagrożeniem epidemiologicznym obowiązują w tym roku szczególne zasady uczestnictwa w koncertach. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i dokonanie rezerwacji bezpłatnych wejściówek – mok.biuro@wp.pl lub tel. 89 718 12 16

Dokumenty do pobrania:

regulamin koncert Dwóchgłos

klauzula ochrona danych osobowych koncert Dwóchgłos

formularz rezerwacja oswiadczenie Dwóchgłos


Przedstawiamy biogramy artystów, którzy zaprezentują się na koncercie:

Michał Pepol – Wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet, swoich sił próbuje też jako kompozytor. Autor takich projektów jak „Dźwięk odnaleziony” we współpracy z Pawłem Bownikiem, „Milczenie syren” w duecie z Magdaleną Cielecką, czy „Among Angels”. Od 2012 związany z Nowym Teatrem w Warszawie, od 2015 występuje w spektaklu K. Warlikowskiego „Francuzi” (scena koncertu). Współpracuje z wieloma artystami. Z Bartkiem Wąsikiem współtworzy Dwóchgłos; z Marizą Nawrocką i Pawłem Czarnym – Trimagine (II nagroda oraz Nagroda specjalna im. Czesława Niemena na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w maju 2019). Dokonał wielu nagrań muzyki teatralnej i filmowej (m.in. „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, „Holzwege” Tomasza Cyza), a swoje recitale zarejestrował dla TVP Kultura.

Bartek Wąsik – Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. W Filharmonii Berlińskiej wykonał wraz z Kwadrofonikiem autorską aranżację „Święta wiosny” Igora Strawińskiego i utwory z płyty „Folklove” – nagrodzonej Folkowym Fonogramem Roku. Jego projekt Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe” – uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” – Złota Płyta).

Skip to content