OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. 
Zapraszamy Państwa do MOK Jeziorany na koncert, który będzie jak podróż w świat tajemnicy i przygody. Autorskie kompozycje i teksty naszych gości inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka.
To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.
Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019 czy Festiwalu Piosenkarnia 2017. W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”, która została wydana 7 marca 2020 roku.
Skład zespołu OREADA: Kasia Biesaga – wokal, flety / Adam Marańda – skrzypce, mandolina, wokal / Kacper Bienia – akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal / Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna Maciej Kłys – gitara basowa / Kamil Kaźmierczak – perkusja
Wstęp wolny.

Skip to content