Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Pro Musica Antiqua w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Mickiewicza w Jezioranach!

Zespół Pro Musica Antiqua dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich. Założycielemi kierownikiem artystycznym zespołu jest Leszek Szarzyński. Skupił on wokół siebie wybitnych artystów – solistów orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, Wojciech Orawiec – fagot, Roman Kuźniak – fagot, Małgorzata Skotnicka – klawesyn, Arkadiusz Skotnicki – marimba, Kaori Okuzumi (Japonia) – fortepian, Józef Frakstein – bas-baryton oraz Julia Karlova (Kazachstan) – sopran. W roku 1994 zespół Pro Musica Antiqua otrzymał nagrodę ATVT, w 2006 nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, a w2007 roku Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych” za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.

Koncert odbędzie się w ramach jeziorańskiej edycji Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow w dawnym jeziorańskim kościele ewangelickim (obecnie kościół świętej Jadwigi) w sobotę 25 września 2021 o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Współorganizatorem koncertu jest Rzymskokatolicka Parafia świętego Bartłomieja Apostoła w Jezioranach.