Narodowe Czytanie to „polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie” (cyt. za: Wikipedia).

Ponieważ w Jezioranach Narodowe Czytanie nie mogło odbyć się w ogólnopolskim terminie (ze względu na odbywającą się w tym dniu dużą imprezę – Dożynki), postanowiliśmy zwolnić nasze tempo i przesunąć całą akcję na Tydzień Cittaslow! Efektem tej modyfikacji będzie nasza własna interpretacja tradycji: Jeziorańskie Cittanie w tempie slow.

Na warsztat – podobnie jak w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania – trafi „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, a czytać będą mieszkańcy Jezioran. Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 września 2021 o godz. 19:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach. Organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jezioranach oraz MOK Jeziorany.