Zapraszamy dzieci w wieku 7-18 lat do udziału w koncercie „Jazz Dla Dzieciaków”, w którym będą mogły wystąpić obok artysty – Mietka Szcześniaka. Koncert zaplanowany jest na 12 października 2024 r. o godz. 17.00 w Jezioranach w ramach dwudniowego festiwalu JAZZ! O RANY (12-13.10)! Warunkiem wystąpienia dziecka podczas koncertu  jest jego udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach od lipca do października 2024 (łącznie ok. 20 godzin zajęć – terminy do ustalenia: w wakacje – 1-2 x w miesiącu, a od września – częściej.) W dniu koncertu zaplanowana jest próba dzieci z artystami, czyli Mietkiem Szcześniakiem, Joanną Gajdą i całym zespołem muzyków – od godz. 14.30. W lipcu dzieci otrzymają od instruktora teksty i podkłady muzyczne do  6 piosenek: standardy jazzowe z wesołymi, polskimi tekstami dla dzieci.

Projekt „Jazz dla Dzieciaków” powstał w celu zaznajomienia najmłodszych słuchaczy z gatunkiem muzyki adresowanym zwykle do starszego odbiorcy. Przyjęło się bowiem sądzić, że jazz nie jest łatwy w odbiorze, a co za tym idzie, nie nadaje się dla niedorosłych uszu. Czy to prawda? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy bowiem opowiedzieć go językiem zrozumiałym dla dzieciaków! Takiego zadania podjęli się Mietek Szcześniak i Joanna Gajda, przygotowując wspólnie program jazzowych standardów kompozycji Herbiego Hancocka, Charliego Parkera czy Johna Coltrane’a. Każdy z nich został specjalnie na tę okazję opatrzony polskim tekstem, traktującym o dziecięcych sprawach. W utworze „Kameleon”  słuchamy więc opowiastki o kameleonie Leonie, a w „Gigant Steps” otrzymujemy rady, co zrobić, kiedy tata stawia na spacerze zbyt duże kroki.
Choć z założenia projekt jest adresowany do najmłodszych odbiorców – nie od dziś wiadomo, że każdy dorosły powinien w sobie pielęgnować piękno i spontaniczność wewnętrznego dziecka. Jesteśmy więc przekonani, że koncert będzie wspaniałym doświadczeniem dla szerokiego grona publiczności!

W koncercie udział  biorą:
MIETEK SZCZEŚNIAK – śpiew
JOANNA GAJDA – fortepian
BORYS JANCZARSKI – saksofon
BARTOSZ ŚWIĄTEK – bas
MARCIN JAHR – perkusja
DZIECI  (6 piosenek śpiewanych wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem)

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie Karty zgłoszeniowej  – na adres sztuka@mokjeziorany.pl lub osobiście do biura MOK Jeziorany na ul. Konopnickiej 4.

Proponowany grafik warsztatów na okres wakacji to:
LIPIEC 11.07 (16.00-18.00) i 18.07 (16.00-18.00)
SIERPIEŃ 16.08 (16.00-18.00)  i 24.08 (11.00-13.00)
Ze względu na sezon urlopowy zakładamy, że nie każde dziecko będzie mogło uczestniczyć w warsztatach  we wszystkich czterech terminach. Najważniejsze, żeby do końca wakacji, wszystkie dzieci nauczyły się tekstów piosenek i melodii.
Dodatkowe informacje na temat warsztatów – Joanna Nowicka-Mróz, tel. 89 719 12 16 

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 28 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

 

 

Skip to content