Choć być może nie wszyscy o tym wiedzą, lokalną tradycją stały się już letnie koncerty kameralne organizowane corocznie w Tłokowie przez agroturystykę fajnemiejsce.pl.

W tym roku postanowiliśmy formułę tę rozszerzyć. Dzięki współpracy Fajnego Miejsca i Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach, a także dzięki przychylnemu nastawieniu Parafii św. Bartłomieja możemy i pragniemy serdecznie Was zaprosić w piękny sierpniowy wieczór do niezwykłego wnętrza dawnego kościoła ewangelickiego w Jezioranach na spotkanie z muzyką wybitnych kompozytorów ‒ w wykonaniu nie mniej wybitnych muzyków.

Wielu bywalców poprzednich koncertów poznało już kunszt tych artystów, inni mogli zetknąć się z ich nagraniami, a tego wieczoru będą mieli okazję posłuchać ich właśnie w Jezioranach. Michał i Bartek zagrają tu nieprzypadkowo. Od wielu lat spędzają w naszych okolicach wakacje i jak sami mówią, kochają Jeziorany i zagrają dla nas z wielką radością. Nie potrzeba chyba lepszej rekomendacji.

Przedstawiamy biogramy artystów, którzy zaprezentują się na koncercie:

Michał Pepol – wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet, swoich sił próbuje też jako kompozytor. Autor takich projektów jak „Dźwięk odnaleziony” we współpracy z Pawłem Bownikiem, „Milczenie syren” w duecie z Magdaleną Cielecką, czy „Among Angels”. Od 2012 związany z Nowym Teatrem w Warszawie, od 2015 występuje w spektaklu K. Warlikowskiego „Francuzi” (scena koncertu). Współpracuje z wieloma artystami. Z Bartkiem Wąsikiem współtworzy Dwóchgłos; z Marizą Nawrocką i Pawłem Czarnym – Trimagine (II nagroda oraz Nagroda specjalna im. Czesława Niemena na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w maju 2019). Dokonał wielu nagrań muzyki teatralnej i filmowej (m.in. „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, „Holzwege” Tomasza Cyza), a swoje recitale zarejestrował dla TVP Kultura.

Bartek Wąsik – Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. W Filharmonii Berlińskiej wykonał wraz z Kwadrofonikiem autorską aranżację „Święta wiosny” Igora Strawińskiego i utwory z płyty „Folklove” – nagrodzonej Folkowym Fonogramem Roku. Jego projekt Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe” – uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” – Złota Płyta).

Podczas poniedziałkowego koncertu zabrzmią utwory następujących kompozytorów:

Ture Rangström, Karol Szymanowski, Max Richter, Edward Elgar, Fryderyk Chopin, Oliver Messiaen, Arvo Pärt

Skip to content