Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych w Jezioranach!

Dożynki rozpocznie o godzinie 11.00 Msza Święta w Kościele pw. Świętego Bartłomieja. Następnie korowodem powędrujemy do Amfiteatru, w którym rozpocznie się uroczyste otwarcie imprezy.

Na scenie zaprezentują się przed Państwem:
Dzieci z Przedszkola Publicznego i Zespołu Szkół w Jezioranach oraz takie zespoły jak: Jezioranie, Malwa, Lelija, Warnijsko Kapela, The Dreamers oraz gwiazda wieczoru – Zespół Romanca!

Przed Wami również Rolnicza Potańcówka Biesiadna, na której porwie Was do tańca Daniel Kowalczyk!

Podczas imprezy nie zabraknie konkursów, turniejów i wspólnej zabawy:

Konkurs na wieniec
Przygotowanie wieńca dożynkowego to tradycja wielopokoleniowa i podtrzymywana od lat w naszej gminie. Zachęcamy do przygotowania i zaprezentowania wieńców podczas Dożynek Gminno–Parafialnych w Amfiteatrze Miejskim w Jezioranach. Laureaci najpiękniejszego wieńca w naszej gminie będą reprezentować nas w konkursie wojewódzkim, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Dożynek Wojewódzkich 22 września 2019 roku w Olsztynku. Kryteria oceny wieńca będą analogiczne jak w regulaminie konkursu na wieniec podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich.

Konkursy kulinarne
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jeziorany do udziału w konkursach kulinarnych na:
–  chleb wieloziarnisty
–  pasztet swojski
–  ciasto z jabłkami
Wyroby prosimy dostarczyć w dniu Dożynek Gminno–Parafialnych 8 września 2019 roku do Amfiteatru Miejskiego na specjalnie przygotowane stoisko do godziny 11.oo. Zgłoszone wyroby będą oceniane w trakcie imprezy przez Komisję Konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na scenie.

Konkurs na super plon
Każdy z nas pieczołowicie dba o zasiane i posadzone warzywa i owoce. Zdarza się, że zebrane plony zaskakują nas swoją ilością, dorodnością, kształtem, czy kolorem. Zachęcamy Państwa do pochwalenia się takimi plonami podczas Dożynek Gminno-Parafialnych na specjalnie przygotowanym stoisku. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do 07.09.2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach. W tym celu należy opisać prezentowany plon i jego wyjątkowość oraz podać jego właściciela. W dniu dożynek czekamy na plony do godziny 11.oo. Zgłoszone w konkursie „super plony” będą oceniane w trakcie imprezy przez Komisję Konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi około godziny 14:15 na scenie.

Turniej sołectw na wesoło
Drodzy Sołtysi!
Dożynki Gminno–Parafialne to doskonała okazja do wspólnej zabawy, dlatego podczas ich obchodów przygotowaliśmy „Turniej Sołectw na wesoło”. Aby wziąć udział w Turnieju należy do 05.09.2019 roku zgłosić drużynę 3 – osobową, która 8 września będzie rywalizować
w konkurencjach kulturalno – rozrywkowych. Drużyna reprezentująca musi składać się
z 3 mieszkańców sołectwa, w tym min. 1 kobiety.

Konkurs na najbardziej kolorowe, najciekawiej ozdobione „GUMOFILCE”
Dożynki Gminno-Parafialne to doskonała okazja żeby wspólnie się bawić. Świetną okazją do tego jest konkurs na „najbardziej kolorowe GUMOFILCE”. Najciekawiej ozdobione gumofilce zależy zaprezentować na Dożynkach Gminno-Parafialnych na scenie Amfiteatru Miejskiego. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie udziału do 1 września 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osoby/osób przygotowujących wykonanie pracy, Zachęcamy zarówno małych, jak i dużych do wzięcia udziału w konkursie. Na ozdobione gumofilce czekamy do godziny 11:00. Rozstrzygnięcie nastąpi na scenie.

WE WSZYSTKICH KONKURENCJACH PRZYGOTOWALIŚMY ATRAKCYJNE NAGRODY!
Czekamy na Wasze zgłoszenia na specjalnie przygotowanych kartach, które możecie pobrać poniżej:

Karty zgłoszeniowe do konkursów dożynkowych

 

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Uwaga!
W razie niepogody impreza dożynkowa zostanie przeniesiona do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach przy ul. Konopnickiej 13 E.

 

Organizatorami imprezy są: MOK Jeziorany, Gmina Jeziorany i Parafia Rzymskokatolicka w Jezioranach, Cittaslow

Wspierają nas: Biuro rachunkowe Daltax, Restauracja RETRO, Restauracja Klimat

Skip to content