Po raz drugi już w Jezioranach będzie można podziwiać ogromną flagę Polski – niosący ją korowód przejdzie ulicami miasta 9 listopada i będzie stanowił początek dwudniowych obchodów stoczwartej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Za tę widowiskową inicjatywę, podobnie jak w zeszłym roku, odpowiadają uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Jezioranach, zaś za jej ostateczną realizację – cała rzesza osób z naszej gminy, w przeróżnym wieku i na rozmaitych stanowiskach.
W dwudniowym programie czekają na nas również: tradycyjne odśpiewanie hymnu państwowego, występy artystyczne (Radiomaszyna, Miłosz Grzywiński), uroczysta Msza Święta 11 listopada oraz autorska prezentacja fotografii Stanisława Kaweckiego, wykonanych na cmentarzach wojennych w Katyniu i Miednoje.
Szczegółowe godziny i miejsca wydarzeń znajdują się na plakacie poniżej.
Głównymi organizatorami obchodów są: Gmina Jeziorany, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Jezioranach, Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach oraz Rzymskokatolicka Parafia świętego Bartłomieja Apostoła w Jezioranach. Wspiera nas Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jezioranach oraz szkoły i przedszkola w naszej gminie!
Serdecznie zapraszamy!
Skip to content